Penistone Footpath Runners & AC

Club Standards

RunnersStandardsInformation

List of Runners

Note: List shows standard achieved in current age group. Click on any name to see details of races and past achievements.

NameCategoryCurrent Class
Dean Allcroft50–54None (2/3)
Rachel Armitage40–44None
Rianna Armitage40–44None
Martin Ball45–491st Class
Rhianna BanfordSeniorNone (1/3)
Daniel Batty75–79None (1/3)
Millie BennettSeniorNone (1/3)
Jonathan Bentley50–54None (2/3)
Melvyn Bird65–69None
Karen Bowskill60–64None
Kelvin Bowskill65–692nd Class
Damien BriscoeSenior2nd Class
Gary BriscoeSenior1st Class
Dawn Broom55–591st Class
John Broom45–491st Class
Ray Brown75–792nd Class
Hannah ButcherSenior2nd Class
Julie Button50–54None
Debra Cable55–59None (2/3)
Jill Carlton40–443rd Class
Martyn Cartwright70–74None (2/3)
Andrew CharlesworthSeniorNone (1/3)
Chris Charlesworth40–44None (1/3)
Ian Charlesworth55–59None
Susan Charlesworth55–592nd Class
Robert Chitoriski65–69None
Peter Claydon50–54None (2/3)
Robin Clough50–54None
Sarah Clough45–49None (1/3)
Julia CobhamSenior3rd Class
Jane Cockerton55–59None (2/3)
Matthew Coldwell40–443rd Class
Jeff Cole70–74None
Gareth CookeSenior1st Class
Dan Cooper45–49None (1/3)
David Cooper55–59None
Sharon Cooper50–54None (1/3)
Myfanwy CrossSenior4th Class
Peter Cross65–69None (1/3)
Julie Darigala50–54None
Robert Davies55–592nd Class
Jill Davis65–69None (1/3)
Katy Davis45–49None
Chris Deacon55–59None
Steve Dickinson55–59None
Geoff Dimelow65–69None (1/3)
Shaun Dimelow45–491st Class
Richard Docker55–592nd Class
Steve Dommett55–593rd Class
Georgina DoyleSeniorNone (2/3)
Harriet DrouinSeniorNone (1/3)
Caroline Entwistle40–44None (2/3)
Caroline Eyles45–49None
David Foster65–69None (1/3)
Jane Foster65–69None (1/3)
James FryersSeniorNone (2/3)
Paul Fryers50–543rd Class
Tom FryersSeniorNone (2/3)
Paul Gee50–54None (1/3)
Laura GillSeniorNone (2/3)
Shelley GillSeniorNone (2/3)
Dawn Godley55–592nd Class
Martyn Goodwin60–64None
Keith Gordon70–742nd Class
Mark Graham50–543rd Class
Alison Green55–59None (1/3)
Bryan Hague60–64None (1/3)
Daniel HagueSeniorNone (2/3)
Barbara Haigh70–74None (1/3)
Sue Hall60–642nd Class
Sarah Halstead50–54None (2/3)
Bryan Harrod45–49None (2/3)
Andrew HeppenstallSenior2nd Class
Susan Higham70–74None
Scott HinchcliffeSeniorNone (2/3)
Phil Hinchliffe45–49None
Christine Hobson60–64None
Chris Hodgson45–49None (1/3)
Lee Hopkins45–493rd Class
David Horsfall80+None
Eliot HowarthSeniorNone (1/3)
Jackie Howsham55–59None (1/3)
John Howsham55–59None (1/3)
Kelly Howson40–44None (1/3)
Margaret Hudson75–79None (1/3)
Thomas Hudson80+None
Martin Hughes60–64None (1/3)
Bob Innes65–69None
Julia Johnson55–591st Class
Seuranie JohnstoneSenior4th Class
Stephanie Jones50–543rd Class
Damian Kilpin40–44None (2/3)
Donna Kilpin40–44None (1/3)
Alan Knox65–69None
John Lawcock50–542nd Class
Robert Lees40–442nd Class
Annie Lightowler45–494th Class
Daniel LimbSenior3rd Class
Heather Lindley55–592nd Class
Brent Lindsay55–59None
Ewan MackieSeniorNone (1/3)
Hugh MackieSeniorNone (1/3)
Lorraine Mackie45–493rd Class
Richard Mackie45–49None (1/3)
Darren Mansell50–543rd Class
Carl Matthewman45–49None (2/3)
Jude MatthewsSenior3rd Class
Rachael Mayston45–492nd Class
Dianne McGuinness55–594th Class
Luke McGuinnessSenior3rd Class
Andrew Metcalfe50–54None (1/3)
David Napier45–492nd Class
Lee NashSenior2nd Class
David Needham70–742nd Class
Alison Nockels55–59None
Daren Nockels50–54None (1/3)
Stephen Owen50–54None (2/3)
Lesley Parker40–44None (2/3)
Wayne Parkinson55–59None (2/3)
Jane Partridge45–49None (2/3)
Andrew Pearson55–591st Class
Bill Phillips70–741st Class
Jonathan Phillips40–443rd Class
Simon Pike40–44None
John Pitt70–74None
Colin Porteous60–64None
Denise Pozorski55–59None
Jan Pozorski75–79None (1/3)
Marysia PozorskiSeniorNone (1/3)
Janet Proctor50–54None
Kieron ReedSenior2nd Class
Mark Riordan45–49None (1/3)
Matthew Robinson50–541st Class
Simon Robinson50–54None (1/3)
Kenny Rowe65–693rd Class
Craig Royston45–49None (1/3)
Steve Sanders45–49None
Amy SchofieldSeniorNone (1/3)
Karen Schofield55–59None
Jill Scrivens45–49None (1/3)
Samantha ShawSenior2nd Class
Alex Simon50–54None
Charlie SkipperSenior2nd Class
Stuart Smith60–643rd Class
Anne Smythe65–69None (1/3)
John Spencer60–64None (1/3)
Ian St Clair50–54None (2/3)
Pete Stanley60–64None
Emma Stead40–44None
Steven Stead40–44None
Lee Storey40–44None
Steve Storey60–641st Class
Ian Sutcliffe55–592nd Class
Nick ThorntonSeniorNone (2/3)
Rebecca Timms40–44None (1/3)
Kate Townrow40–44None (1/3)
Andrew Walch40–44None (1/3)
Sarah Walch40–44None
Ian Walker45–49None (1/3)
Teresa Wall60–64None (2/3)
Jon Waller40–44None (1/3)
Michael Walsh40–44None
Rebecca WestSenior4th Class
Nick Whittingham65–69None (1/3)
Faye Williams45–492nd Class
Jemma WilliamsSenior3rd Class
Julian Williams50–54None (2/3)
Richard WilliamsSeniorNone (1/3)
Gillian Wolff75–79None
Stuart Woodhead60–64None (2/3)
Tracy Woodward45–49None (2/3)
Ian Wragg60–64None
Helen WrightSenior4th Class
Helen Wright (2)SeniorNone (1/3)
Nick Wright50–54None
Tony Wright50–54None (1/3)
Valentina Wright45–49None (2/3)